18 Ekim 2012 Perşembe

SENİ SEVİYORUM CANIM OĞLUM

Erkek annesi olmak ne demektir…? 
Bir kere en başta çocuğunun fiziken sana benzemeyeceği gerçeğini kabullenebilmek demektir.
 Hayatta bilmediğin bazı şeyleri,çocukluğunda hiç oynamadığın oyun ve oyuncakları ona öğretmek; birlikte araba sürmek, otoparklar inşa etmek, hatta araba marka ve modellerini onunla öğrenmek demektir. 
Oğlunun hayatındaki ilk kadınken, büyüdükçe başkalarının da olacağını bilip o günlerin hayallerini kurmak, seni çok sevip örnek alırken ona bazı şeyleri neden senin gibi yapamayacağını anlatabilmektir. 
Oğlunla yapışık ikiz gibi dolaşmaktır. 
Eşin için, hayatında bu kadar çok sevebileceğin başka bir erkek yok diye düşünürken, sana aksini ispatlarcasına çıkıp gelen bu küçük prense deliler gibi aşık olmak, sevgini içinde taşıyamayıp durmadan hüngür şakır ağlamak, koklamaya öpmeye doyamamak, dokunmaya kıyamamak demektir. 
Erkek annesi olmak…
 İçindeki erkeği keşfetmektir onunla.
 Bunca yıldır ‘kadın’ken ve daha yeni ‘anne’ olmaya alışırken, bir de ‘erkek’ olmak… ona en iyi dost, en iyi öğretmen, en delikanlı arkadaş, en sert koruma olmak…
 Erkek annesi olmak… 
Onunla büyümek onunla güzelleşmektir..
Fakat olgunluk, ergenlik, ‘erkeklik’ evresinde sarılıp öpememek, uzaktan sevmektir 
Erkek annesi olmak .. 
İYİKİ VARSIN CANIM OĞLUM...

14 yorum:

 1. Çok güzel yazmışsın canım yaa.Oğluşlarımız büyümeden bir fazla bir fazla daha öpmeliyiz (ki ben çok öperim çocuklarımı).Doyasıya sevmeliyiz yaa off büyüdüklerini görmek güzelde büyüdükçe de uzaklaşıyolar bizden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen öyle canım...
   ama ben yazmadım facebook da gördüm hoşuma gidince yayınlamak istedim

   Sil
 2. Çok duygulandım,çok güzel yazmışsın canım.İçindeki erkeği keşfetmektir gerçekten de,bir erkeğe göre davranmaktır.Çok öptüm güzel oğlunu ve seni:)

  YanıtlaSil
 3. :) çok güzel anlatmışsın.. erkek annesi olmak tamda bu demek galiba :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. daha fazlasıda var aslında...

   Sil
 4. iki erkek anesi olarak yazdıklarına tamamen katılıyorum canım.erkek annesi olmak saırım çok farklı bir duygu.hem zor hem zevkli.ALLAH hepimizin evlatlarına sağlıklı uzun ömür versin inşallah.hayırlı cumalar.

  YanıtlaSil
 5. hergün okul pantolonu söküklerini dikmek sıkça çamaşır yıkamak erkek kuaföründe oturup traş olmasını beklemek ve bunlardan şikayet etmemektir.

  YanıtlaSil
 6. Anneliği bilmiyorum, tatmadım, ama erkek yeğenine yarı annelik etmiş birisi olarak okurken çok duygulandım, çok benzer,belki daha da zor şeyler yaşadık, annesizliğini hissettirmemeye çalışarak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen öyle canım daha zor şeyler yaşamışsınızdır ....
   umarım birgün sende bu müthiş duyguyu tadarsın...

   Sil
 7. Canım çok güzel yazmışsın, sen çok harika bir erkek annesisin, seni de oğluşunu da öpüyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sende öyle canım..
   bizde seni ve paşayı çok öpüyoruz...

   Sil